Следете нè на:

Вести и настани

Второ место за нашата ученичка Марија Котева

Честитки за нашата ученичка Марија Котева од 9 б одделение која на литературното читање по повод 21 февруари – Меѓународен ден на мајчиниот јазик организирано од Детската амбасада „За сите деца во светот“ го освои второто место за кратка проза – расказ.

Браво за нашата вредна ученичка Марија, ти посакуваме уште многу успеси во иднина 👏

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани