Следете нè на:

Вести и настани

Второ место по повод денот на шегата

По повод 1 ви Април – Денот на шегата на објавениот конкурс за хумористична песна од страна на ООУ “Кочо Рацин” – Прилеп во просториите на Градската библиотека “Борка Талески” нашата ученичка Евгенија Димитриовска од 9 а одделение освои второ место.

На настанот присуствуваше познатиот детски писател Горјан Петревски кој и му ги врачуваше наградите.

Честитки Евгенија да ти се множат наградите!

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани