Следете нè на:

Вести и настани

Регионален натпревар во женски фудбал

На 21 Мај во Прилеп се одржа регионален натпревар во женски фудбал.Нашето училиште го освои првото место! 🏆✅

Во конкуренција од 352 основни училишта во Македонија нашето училиште обезбеди учество меѓу најдобрите 4 училишта.

Честитки до сите ученички.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани