Следете нè на:

Вести и настани

Регионален натпревар по Македонски јазик

На регионалниот натпревар по Македонски јазик и литература за 7 одделение ученичките од ООУ “Гоце Делчев” Ева Милошевска и Анастасија Темелкоска со освоени второ и трето место се пласираа на државниот натпревар.

Честитки за ученичките и нивните ментори и многу успех на државниот натпревар.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани