Следете нè на:

Вести и настани

Литературно читање по повод мајчиниот јазик

Во организација на детската амбасада “За сите деца во светот” по повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик беше организирано литературно читање на кое зедоа учество деца од основните училишта од нашата Општина, Општина Долнени и Општина Кривогаштани.

Нашата Ученичка Ана Марија Здравкоска од 7 б одделение под менторство на наставничката Билјана Јагуриноска го освои второто место за расказ.


Честитки за Ана Марија и уште многу успеси во иднина 🙂

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани