Следете нè на:

Вести и настани

ХЕПЕНИНГ “New Event – tention” 2024

Нашиот ученик Ведран Мегленски зеде учество на ХЕПЕНИНГ “New Event – tention” 2024 – та во чест на Блаже Конески,во соработка со техничарите на СЗТК Народна техника Прилеп, заедно со ученици од други училишта и изработија макети на куќата на великанот Блаже Конески во с. Небрегово….Браво за нашиот Ведран!

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани