Следете нè на:

Вести и настани

Државни прваци по Биологија

Со гордост можеме да се пофалиме дека на 8-от Државен натпревар по биологија одржан на 13 јуни 2021 година на кој учество зедоа 58 учесници нашата ученичка Елена Џајковска од 8 – а одделение под менторство на наставничката Билјана Георгиеска освои ПРВА НАГРАДА.

Честитки за Елена!

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани