Следете нè на:

Вести и настани

16 – ти Октомври – светскиот ден на храната

По повод 16 – ти Октомври – светскиот ден на храната, учениците од петтите одделенија при ООУ „Гоце Делчев“ – Прилеп изработија прекрасни креации од овошје и зеленчук на тема „Здрава храна за супер сила“.
Благодарност до вредните ученици, подршката од колегите и секако тука е и подршката од родителите.Уживајте во прекрасните креации 🙂

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани