nên mở tài khoản ngân hàng nào como trabajar opciones binarias en binary ea inteligencia artificial opciones binarias mở thẻ atm miễn phí kiem tien thu dong opciones binarias vs forex que son los operadores de opciones binarias hướng dẫn chuyển tiền vietcombank
Следете нè на:

Вести и настани

Успеси на нашите млади хемичари

Во петокот на 7 мај се реализираа општинските натпревари по хемија за учениците од основното образование.

На натпреварот учествуваа двајца наши ученици, Марија Котева од 8 – мо одделение и Иван Кузманоски од 9 – то одделение под менторство на наставничката Кети Т. Иваноска.

И двајцата ученици имаа успешно учество на натпреварот. Иван освои втора награда, Марија трета, а со тоа и пласман на регионалните натпревари кои ќе се одржат на 28 мај.

Честитки за нашите хемичари, им посакуваме успех и на регионалниот натпревар.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани