Следете нè на:

Вести и настани

Трето место на државниот натпревар во тенис

На 31.05.2024 год. во Кавадарци се одржа државно првенство во тенис на кој учество зеде нашиот ученик 👉Давид Ачкоски од 9-то одделение под менторство на наставникот Христо Белакапоски и го освои третото место🥉

Честитки за нашиот ученик и му посакуваме светла иднина!

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани