Следете нè на:

Вести и настани

Шестоодделенците со пораки за детската недела

Детската недела го слави правото на децата да уживаат во детството. Исто така тоа е време кога децата можат да ги покажат своите таленти, вештини и способности.

Под мотото “Јас и светот околу мене” на детската недела, учениците од шестите одделенија од нашето училиште под менторство на нивните класни раководители изработија прекрасно пано со детските права и обврски.

Децата се нашата иднина, нашата надеж за подобро утре.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани