thời gian làm việc của ngân hàng vib estrategia para opciones binarias segun mi perfil de inversor robot de opciones binarias en español indicadores en opciones binarias pdf opciones binarias sin tarjeta de credito myvib smart otp
Следете нè на:

Вести и настани

Државни прваци по француски јазик

Со вистинските вредности секогаш на врвот!

Честитки за нашата ученичка Ангела Илиоска за освоеното ПРВО место (96/100) на државниот напревар по француски јазик за 9 – то одделение Олимпијади 2021 под менторство на наставничката Ирена Наумоска, реализиран во 5 модули:

1.Граматика(20/20);

2.Слушање со разбирање(17/20);

3.Читање со разбирање(20/20);

4.Писмено изразување (20/20);

5.Усно изразување (19/20);

Нека се множат успесите на нашите ученици.Тие се нашата гордост, нашата иднина!

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Вести и настани