НОВОСТИ

21 Септември-Светскиот ден на мирот

prvaНашето училиште се вклучи во интернационалната програма „ Учење за шумите“ ( Learning about Forests) и програмата ЕНО ( ENO) преку акцијата за садење дрва за одржлива средина.

Повеќе...

СРЕЌЕН ПОЧЕТОК ПРВАЧИЊА....

tretaПрвачињата го започнаа првиот училишен ден на свечен начин.Повозрасните ученици им подготвија програма за дочек, а градоначалникот на нашата Локална самоуправа, г-дин Марјан Ристески , им ги подели бесплатните учебници.

Повеќе...

Прочка 2014

procka1На 14-от меѓународен карневал „ Прочка 2014“ , во организација на  Локалната самоуправа- Прилеп , нашето училиште учествуваше со цртежи и изработки на тема „ Маски “ и настапи во дефилето на традиционални и современи маски со три групни маски :

Повеќе...

Нешто од инклузијата....

vovednaУчениците спроведуваат активности за помагање на сооученик со цел секој ученик да научи најмногу што може. Постигнувањето на личен максимум во учењето е успех на сите.

Повеќе...

Ѕвездички со градоначалникот на Прилеп

za-na-fbОд 01. до 23 март, 2014 година, во Народниот театар „ Војдан Чернодрински “ во Прилеп, ќе се одржи за прв пат шоуто „ ПП-Фактор “. Организатори на настанот се Интернационалниот детски музички

Повеќе...

Страница 4 од 8

<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 Следно > Крај >>