НОВОСТИ Новости Посета на книжарницата „Просветно дело “ и градската библиотека „ Борка Талески “

1Учениците од шестите одделенија, од англиската и математичката секција, ги посетија книжарницата „Просветно дело “ и градската библиотека „ Борка Талески “ заедно со предметните  наставници – Чатлеска Благица и Николоска Емилија.

Тие разгледаа многубројна англиска литература и книги од областа на математиката.На нивно заедничко задоволство , новинарката Каролина М. ги интервјуираше учениците за нивните впечатоци  од посетата на библиотеката. Ова е само почеток  на дружењето на учениците со наставниците.