НОВОСТИ Новости Активности на секцијата по француски јазик

Активности на секцијата по француски јазик

optimizirana-pet thumbАктивностите на учениците кои се членови на секцијата по француски јазик се многу интересни и ја поттикнуваат нивната креативност и оригиналност.

Во текот на часовите тие изработуваат најразлични изработки: постер со најважните знаменитости на Париз , пирамида на здрава храна , цвет во кој се претставени и прехрамбените производи на француски јазик и сл. Изложбеното пано го красат делата на вредните ученици кои со голем интерес и огромно задоволство ги изработуваат дадените задачи.