Врвни резултати на државните натпревари по информатика

Врвни резултати на државните натпревари по информатика

By Кристијан

На државните натпревари по информатика учениците од ООУ „Гоце Делчев“-Прилеп  под водство на наставничката Летка Дојкоска постигнуваат врвни резултати.

More...
"Македонија без отпад"

"Македонија без отпад"

By Кристијан

Денес , 18.10.2014 , нашето училиште се вклучи во проектот на МОН , „ Македонија без отпад “ со активности на чистење на училишниот двор…

More...
Првачината од ООУ "Гоце Делчев" - Прилеп членови на детската организација

Првачината од ООУ "Гоце Делчев" - Прилеп членови на детската организација

By Administrator

Денес 10.10.2014 година, на свечен начин, првачињата од нашето училиште беа примени во детската организација. ЧЕСТИТКИ !!!

More...
Во Прилеп одбележани 142 години од раѓањето на Гоце Делчев

Во Прилеп одбележани 142 години од раѓањето на Гоце Делчев

By Кристијан

Денес, во нашето училиште, со пригодни активности беа одбележани 142 години од раѓањето на нашиот патрон , Гоце Делцев . Пред делегациите од Локалната самоуправа

More...
СВЕЧЕНО ПУШТАЊЕ ВО УПОТРЕБА НА ТЕНИСКОТО ИГРАЛИШТЕ

СВЕЧЕНО ПУШТАЊЕ ВО УПОТРЕБА НА ТЕНИСКОТО ИГРАЛИШТЕ

By Кристијан

Во присуство на Министерот за Финансии Зоран Ставрески,Лазе Попоски директор на Агенцијата за млади и спорт,Гордана Јанкулоска Министер за внатрешни работииградоначалникот Марјан Ристески денеска свечено и во употреба…

More...
Светскиот ден на еко акцијата

Светскиот ден на еко акцијата

By Кристијан

ООУ „ Гоце Делчев“ – Прилеп Светскиот ден на еко акција го одбележа со повеќе активности:

More...
Најуспешни ученици 2013 ООУ „Гоце Делчев“ Прилеп

Најуспешни ученици 2013 ООУ „Гоце Делчев“ Прилеп

By Кристијан

На прием кај градоначалникот г-дин Марјан Ристески и кај претседателот на Советот на општината г-дин Никола Димески, учениците кои освоија државни и меѓународни награди!

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

СРЕЌЕН ПОЧЕТОК ПРВАЧИЊА....

tretaПрвачињата го започнаа првиот училишен ден на свечен начин.Повозрасните ученици им подготвија програма за дочек, а градоначалникот на нашата Локална самоуправа, г-дин Марјан Ристески , им ги подели бесплатните учебници.

Повеќе...

Прочка 2014

procka1На 14-от меѓународен карневал „ Прочка 2014“ , во организација на  Локалната самоуправа- Прилеп , нашето училиште учествуваше со цртежи и изработки на тема „ Маски “ и настапи во дефилето на традиционални и современи маски со три групни маски :

Повеќе...

Нешто од инклузијата....

vovednaУчениците спроведуваат активности за помагање на сооученик со цел секој ученик да научи најмногу што може. Постигнувањето на личен максимум во учењето е успех на сите.

Повеќе...

Ѕвездички со градоначалникот на Прилеп

za-na-fbОд 01. до 23 март, 2014 година, во Народниот театар „ Војдан Чернодрински “ во Прилеп, ќе се одржи за прв пат шоуто „ ПП-Фактор “. Организатори на настанот се Интернационалниот детски музички

Повеќе...

О.О.У „Гоце Делчев“ доби нови влезни скали

udarnaУчениците од О.О.У. „Гоце Делчев “ од Прилеп заедно со своите наставници и поканетите гости денеска имаа убава причина за прослава.Имено ова училиште од неодамна може да се пофали

Повеќе...

Ден на дрвото- засади ја својата иднина

И оваа година, учениците од нашето училиште зедоа учество во спроведувањето на есенската акција- "Ден на дрвото-засади ја својата иднина "

Повеќе...

Thanksgiving day

Учениците од седмите и осмите оддленија кои членуваат во англиската секција, под раководство на наставничката Чатлеска Благица,го одбележаа Денот на благодарноста преку креативни изработки на "Thanksgiving trees" - дрвја со пораки на благодарност, различни пилиња и мисирки, кои се симболи на овој празник.

Повеќе...

Страница 4 од 7

<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>